Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Co člověku prospěje, když získá celý svět a ten skutečný život ztratí? Co může vyvážit hodnotu věčného života?Bible - Matouš 16,16

Nechtěl bych nikterak postrádat štěstí věřiti v trvalé žití, ba řekl bych s Lorenzem Medici, že také všichni ti jsou mrtví pro tento život, kteří nedoufají v jiný.Goethe

Pondělí 16 srpen 2004

Svátek: Jáchym

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Filip Podsedník

Zobrazit

Všechno je možné

„Všechno je možné, všechno se prodá,“ děl mi zkušený majitel bazaru s fotoaparáty, kterému jsem nabízel k prodeji relikt po dědečkovi. O pár měsíců později se jeho slova potvrdila – na moji adresu přišly sjednané čtyři stovky.
„Neznáte někdo odpověď na mou otázku?“, ptají se často lidé na e-mailové konferenci týkající se problémů technického rázu, při kterých se často ježí hrůzou vlasy i těm největším znalcům a expertům. Nicméně nejpozději do dvou dnů se objeví mail od nějakého neznámého človíčka, který přesně popisuje příčiny počítačové vzpoury a nabízí vesměs správná řešení.
Vypadá to skoro, že každý problém má své řešení a že záleží jen na našich schopnostech. A kdyby se člověk nesetkal s pojmy jako Irák či rakovina, neviděl záběry z různých zemětřesení a hladomorů v Asii a Africe, byl by snad ochotný takovému nesmyslu i věřit.
I když vlastně, proč by nevěřil...
Jen s těmi schopnostmi to bude asi trošku jinak, protože není tak úplně jisté, že na tomto světě držíme vše v rukou právě my.

bjt