Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Získat moudrost je lepší než ryzí zlato a získat rozumnost je výbornější než stříbro. Rozumné srdce získává poznání, ucho moudrých je vyhledává. Nakloň své ucho a slyš slova moudrých, zaměř srdce k tomu, co jsem poznal. Ty, můj synu, poslouchej a zmoudříš, veď své srdce touto cestou.Bible - Přísloví 16,16; 18,15; 22,17; 23,19

Jest potřebí moudrost nejen si získávati, nýbrž také ji užívati.Cicero

Středa 20 duben 2005

Svátek: Rostislav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Až příliš dobrá zpráva

"Pane, představte si, že mě to bude celé stát přes půl milionu a já na to nemám a ani nevím, kde na to vezmu," líčil mě zoufale starý muž, jehož povodní zničený domek již několik dnů rekonstruovala stavební firma. Jeho slova mě znejistěla, protože podle mých informací měla být stavba financována z humanitárního projektu, na kterém se podílí několik humanitárních organizací a sponzorů. A jako vzor realizace pomoci mi právě byla představována.
Něco tady zjevně neklapalo.
Poměrně zmatený jsem se tedy obrátil na koordinátora projektu, který mi vysvětlil, že vše je jinak. Sponzoři se skutečně na stavbě podílí a starý pán opravdu nebude muset platit víc, než k čemu se před podpisem smlouvy zavázal, což v jeho případě byla částka v řádu desetitisíců za opravu v hodnotě více než desetinásobné.
"Proč to tomu pánovi tedy neřeknete nebo pořádně nevysvětlíte?" ptal jsem se naivně a vysloužil si jen shovívavý úsměv koordinátora: "Podle našich záznamů mu to naši sociální pracovníci vysvětlovali několikrát, navíc sám přece smlouvu podepsal," vysvětloval. "Problém je ale v tom, že on tomu, že něco dostane, pořád nemůže uvěřit." Chvíli se odmlčel a pak dodal: "A nebo nechce, zřejmě je to pro něj až příliš dobrá zpráva."
Ostatně, není se co divit. Ještě za svého života Ježíš Kristus řekl, že se lidé nemusí ničeho bát, protože až odejde do nebe, znovu se vrátí, a každého, kdo bude chtít, pak s sebou vezme do nebe. A kolik lidí tomu věří?
Asi je to až příliš dobrá zpráva.

bjt