Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Bůh nikomu nestraní. Před Bohem nejsou spravedliví ti, kdo zákon slyší; ospravedlněni budou, kdo zákon svými činy plní. Jestliže národy, které nemají zákon, samy od sebe činí to, co zákon žádá, pak jsou samy sobě zákonem, i když zákon nemají. Nastane den, kdy Bůh skrze Ježíše Krista bude soudit podle mého evangelia, co je v lidech skryto.Bible - Římanům 2,11.13-14.16

Spravedlnost bez moudrosti je msta.E. Fialová

Pátek 3 červen 2005

Svátek: Tamara

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Za všechno mohl čaj s mlékem

Tato odporná nahnědlá tekutina, která nám byla naservírována v mateřské škole k obědu, způsobila, že jsem pozvracel paní ředitelce Mocharové jak služební plášť tak i osobní halenku a sukni. Od té doby mne nemohla ani vystát a tepala mne, ať jsem udělal cokoliv.
Jestliže jsem nemohl usnout při povinném odpoledním spánku, byl jsem exemplárně trestán údery pravítka. Na exkurzi v zoologické zahradě jsem předběhl jen o pár kroků spoluexkurzníky a již jsem byl vyloučen z příštího výletu do zahrady botanické. Olízl jsem nůž od příboru a rázem jsem patřil mezi hůře přizpůsobivé a vychovatelné, odsouzené tudíž ke konzumaci lžičkou.
Přitom ostatním dětem procházely mnohem větší prohřešky bez povšimnutí a rovněž s jinými pedagogickými pracovnicemi jsem neměl žádné problémy.
Tehdy jsem poprvé poznal, že na světě není jen spravedlnost a že o osudu jednotlivce rozhodují někdy zdánlivě nepodstatné maličkosti.

bjt