Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Není tedy správné posuzovat někoho podle toho, co o něm soudí svět nebo jaký se navenek jeví. Takto chybně jsem se kdysi i já díval na Krista a posuzoval jej jako každého jiného člověka. Jak jsem se mýlil! (SNC)
Bible - Druhý list Korintským 5,16

Neposuzujte nikoho dřív, než jste prošli aspoň kilometr v jeho botách.Taylorová

Středa 1 duben 2009

Svátek: Kvido

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Marie Hajná

Zobrazit

Chirurg

Byl chytrý, zručný, zodpovědný. Jen s lidmi to jaksi neuměl. Pouze dělal svou práci. Na nějaké povídání s pacienty neměl čas. Když ale šlo do tuhého, byl to on, koho si ostatní kolegové volali na pomoc. A pacient na operačním sále vůbec netušil, že za úspěchem operace stojí ten namračený a nevrlý chirurg.
Jak snadno někoho odsoudíme dřív, než ho opravdu poznáme! I u našeho chirurga pacienti neměli ponětí, s jakou zodpovědností přistupuje ke své práci, že si nesmí dovolit něco zanedbat, že si nesmí dovolit mezeru, kdy neví, jak dál. Že má za sebou hodiny a hodiny studia, sebevzdělávání, úvah o jednotlivých operacích, že s každou operací prožívá napětí, aby neudělal chybu… Možná právě proto toho s pacienty mnoho nenamluvil. Ale když bylo třeba, bylo na něho spolehnutí.
Proto nehodnoťme člověka jen podle jeho zevního chování. Berme v úvahu i to, co bývá skryto. Tam se totiž někdy skrývá velké překvapení.

A. J.