Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Buďte radostní, dejte všechno do pořádku a vykročte zase správným směrem, žijte v jednomyslnosti a vzájemném pokoji a Bůh, pramen lásky a pokoje, bude s vámi. Obejměte se vzájemně v křesťanské lásce. (SNC)Bible - Druhý list Korintským 13,11

Lidi mají dar vzájemně si udělat radost, jenom mít dost času...J. Werich

čtvrtek 7 leden 2010

Svátek: Vilma

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Zdeňka Miškejová

Zobrazit

Kytička pro manželku

Zase jsme měli společné setkání šachistů. Tentokrát paní Jiřinka donesla pro lepší dekoraci krásnou kytici barevných květin.
Pomalu jsme dohrávali poslední partie. Rozcházíme se domů. Tu Jiřinka nabízí: „Kdo chce ty květiny? Já jich mám na zahrádce dost!“ Nikdo se nehlásil, a tak Jiřinka vzala tu voňavou krásu a důrazně ji podstrčila panu Petrovi. „Vezměte ji domů manželce, uděláte jí s ní radost!“ A on ji vzal.
Asi po týdnu jsem potkala Petrovu manželku. S úsměvem mi líčila, jakou radost jí Petr udělal tou krásnou kyticí. „Už několik let mi žádnou květinu nedal. Tak ani nevíš, jak mi to bylo milé!“
A tak jsem si pomyslila, že mnohdy stačí málo k tomu, abychom druhého potěšili. A tu radost si zaslouží naši partneři především. Stojí za to si něco podobného občas zopakovat!

H. M.