Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Buďme vděčni za to, že dostáváme neotřesitelné království, a služme proto Bohu tak, jak se jemu líbí, s bázní a úctou.
Bible - Židům 12,28

Být vděčný znamená znovu obnovit dar, který nám byl věnován.Klaus Hemmerle

čtvrtek 20 leden 2011

Svátek: Ilona

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: David Šlosar

Zobrazit

Soprán

Moje kamarádka krásně zpívá. Má soprán. Zářivý vysoký hlas, který vyniká v každém sboru. Křišťálově čistě vyzpívá i hodně vysoké tóny a člověka úplně slastně mrazí, když ji poslouchá. A nejen to. Dokáže taky komponovat krásné písně. Slušně zahraje na několik hudebních nástrojů, je vtipná moderátorka, hloubavá duše. Znám málo obdarovanějších lidí, než je ona. Při rozhovoru s ní byste to ale nepoznali.
„Všichni chválili mou kolegyni,“ svěřovala se mi po koncertě své kapely, „ona má sametový alt. Hluboké hlasy lidi milují.“ Když jsem jí připomínala, jaké pochvaly zazněly na její adresu a jaký potlesk se strhl po její sólové písni, odmítla mne mávnutím ruky: „Ale to nic nebylo...“ Namítla jsem, že se podceňuje a zeptala jsem se, zda si všimla, jak se lidé smáli jejím vtipným promluvám mezi písněmi? „Ano, smáli se. Ale to víš, oni byli jen tak zdvořilí.“
Když byla doma s dětmi, naříkala si, že mají málo peněz, že bude muset jít pracovat. Když začala chodit do práce, pofňukávala, že se jí nedostává času na děti.
(pokračování zítra)

(O darech s Hanou Pinknerovou, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří 2008)