Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Nenakloníte si je vnějšími ozdobami - šperky, okázalými účesy a nákladnými oděvy, které nejsou pro vás vhodné, ale nepomíjející krásou křesťanské osobnosti. Vaší ozdobou nechť je jemnost a mírnost, které se líbí Bohu. (SNC)
Bible - První list Petrův 3,3

Každá móda bývá dvakrát směšná: na začátku a na konci.F. Vymazal

Středa 27 duben 2011

Svátek: Jaroslav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Marie Hajná

Zobrazit

Zločiny módy

Pár módních magnátů a výrobců oděvů se dalo dohromady a řekli si: Máme takovou moc, že přinutíme lidi nosit, cokoli se nám zamane. Pojďme si vyzkoušet, jak daleko se dá až zajít, pobavme se, a přitom na tom ještě vyděláme. Takže si našli a najali takové ty vyhublé modelky, které vypadají, jakoby včera utekly z koncentráku. (Předně ženy přesvědčili, že to je ideál, jak by měly vypadat.) Pak si řekli: nechme ušít vypasované džíny a řekněme lidem, že to je největší móda.
Pokud jste už navštívili Malajsii, možná víte o továrnách, kde se šijí džíny. Vyrábějí jich tam celé náklaďáky. Některé prodávají přes obchody Yves St.Laurent za 500 dolarů a jiné v K-Martu za patnáct. Módní magnáti si taky řekli: Naše džíny musejí být úchvatné a jedinečné. Necháme do nich nadělat díry a prodřeniny. Pak dáme fotky našich modelů na titulní stránky drahých časopisů a řekneme lidem, že tohle je „sexy“. Někoho ještě napadlo: A prodávejme ty díraté kalhoty dráž než ty neporušené, ať po tom lidé více jdou.
Měli pravdu? Žel, ano. Lidé budou totiž kupovat cokoli, o čem se veřejně prohlásí, že je to v módě.

(Širší souvislosti, Advent-Orion 2008)