Dobré Jitro

dobrejitro.cz

On mi však denně dává též novou sílu a klid - a to má být zase posilou vám ve vašich zkouškách. (SNC)Bible - Druhý list Korintským 1,6

Nemusíme čekat na začátek nového roku, abychom mohli prožít novou zkušenost.G. L. Trotmanová

Pátek 13 září 2013

Svátek: Lubor

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Veve

Zobrazit

Směřovat výš

V dětství jsme často slýchávali pohádky o lidech, kterým se vůbec nedařilo, dokud se neobjevila dobrá víla nebo někdo podobný, kdo jim pomohl. Pak se okamžitě změnila situace a tito lidé byli šťastní. Pamatujete si na Popelku, jejíž ušmudlané šaty se rázem proměnily v šaty princezny? V pohádkách je možné všechno, v okamžiku může být člověk bohatý a slavný. Ve skutečném životě však úspěch znamená dlouhou a cílevědomou cestu, úsilí a práci.
Samozřejmě, i ve skutečném světě existují lidé, kteří dosáhli věhlasu, bohatství a štěstí navzdory nepříznivým okolnostem. Lidé, kteří vyšli ze skromných podmínek a dosáhli velkých úspěchů, nás vždy inspirují. Příkladem může být Abraham Lincoln, který se narodil v dřevěné chatrči. Jeho rodina byla chudá, ale on měl tak obrovskou touhu po vzdělání, že byl ochotný ujít velkou vzdálenost, jen aby si vypůjčil knihu. Pak musel zase ujít celou tu dlouhou cestu zpátky. Jeho touha něčeho dosáhnout jej nakonec dovedla až do Bílého domu.
Co vlastně tvoří dobrý základ? Co je dobrý začátek? Je možné něco udělat pro dobrý začátek? Nejlepší je začít s Bohem. Každý den je novým počátkem s novými příležitostmi.

(Co nikdo neřekl manželce kazatele, Advent-Orion 2011)