Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Bože, zkoumej mne i moje srdce, poznej moje myšlenky i neklid, pokud jednám jinak, než si přeješ, zastav mne a veď mne do věčnosti! (SNC)Bible - Žalm 139,23-24

Jsou lidé, kteří dělají sobě i druhým život bohatý – i bez majetku.Anthony de Mello

úterý 10 listopad 2015

Svátek: Evžen

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Marie Hajná

Zobrazit

Dvě srdce budou bít jako jedno

Po dvanáctiletém manželství mezi námi vyrostla zeď do takové výšky, že už jsme přes ni neviděli. Přestali jsme vidět jeden druhého a nebyli jsme schopni se ani najít. Naše manželství se blížilo ke svému konci.
Začali jsme se však teoreticky seznamovat se vším, co souviselo s manželskou a rodinnou terapií. Učili jsme se spolu. Podívali jsme se na své začátky a začali zkoumat každou cihlu i důvody toho, proč cihla tak pevně držela ve zdi, jež nás od sebe oddělovala. Snažili jsme se ji pak použít jako stupínek k emočnímu zdraví a spojení srdcí.
Když jsme se dostali k jádru dalšího problému, naše srdce se vzájemně otevírala. Čím více jsme si uvědomovali odpad, který nás od sebe oddělil, a všechnu tu bolest, kterou každý z nás zakoušel během dětství a dospívání, začalo se v našich srdcích objevovat vzájemné přijetí, po kterém jsme toužili.
Samozřejmě jsme přezkoumali léta našeho manželství a různá zranění, která jsme v našem vztahu cítili. Bylo snadnější partnerovi odpustit, protože jsme si uvědomovali, jakou zátěž si každý z nás do manželství přinesl, a pochopili jsme, co nás naprogramovalo k dysfunkci.
(pokračování zítra)

(...milost ve vztazích, Advent-Orion 2012)