Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi. Bible - Lukáš 6,31

Vžít se citlivě do postoje druhého přináší pozitivní změnu, kterou zaznamenávám ve svých každodenních vztazích.J. C. Bermejo

Pátek 8 září 2017

Svátek: Mariana

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Jakub Šanta

Zobrazit

Nemají andělíčci v nebi strach?

Po dlouhé době jsme tehdy byli na Silvestra u manželčiných rodičů. Naši kluci byli ještě ve věku, kdy je bavily „rachejtle“. Chvíli před půlnocí jsme šli ven, abychom si udělali ohňostroj. Přidali se k nám i mladí od sousedů.
Postupně jsme k nebi vypouštěli jednu raketu za druhou, když vtom se ozvalo: „Maminko, nebudou se andělíčci v nebi bát?“ Ten hlásek patřil tříleté dcerce od sousedů. Ta barevná světýlka na obloze se jí líbila, ale současně se jich bála. Proto se držela maminky kolem krku.
Čekali jsme, jakou dostane odpověď. „Neboj,“ ozvala se po chvíli její máma, „oni už jsou na to zvyklí.“ Asi svou malou dobře znala, protože Zdenička se po její odpovědi přestala o andílky bát a začala se dokonce usmívat.
Ze Zdeničky je dnes už slečna. Na její upřímnou otázku ale občas vzpomínám. Dnešnímu světu chybí ta dětsky upřímná obava o to, abychom svým jednáním neubližovali těm druhým, abychom žili lépe a spokojeněji.

(Cesta porozumění / Cesta bolesti, Advent-Orion 2015)