Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Nezatěžujte se zítřejšími starostmi. Ty patří k zítřku. Každý den má dost svých problémů. (SNC)Bible - Matouš 6,34

Obavy a strach nás nezbaví dnešních problémů, ale zbaví nás síly problémy vyřešit. autor neznámý

čtvrtek 12 říjen 2017

Svátek: Marcel

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Zdeňka Miškejová

Zobrazit

Youngun 2009

Noc před odletem do Youngunu jsem strávil v Bangkoku. Ačkoliv mě měli v půl páté vzbudit telefonem z recepce, vstával jsem už ve čtyři. Strach, že zaspím, mi nedovolil klidně spát. Noc před něčím, co si nezbytně žádá mou dochvilnost, se budím snad každou hodinu. Domnívám se, že za to může mé dlouholeté časné vstávání na ranní směnu před více než čtvrt stoletím. Na šachtě jsem zaspáním riskoval, že nestihnu včas sfárat do jámy a budu mít neomluvenou směnu.
Samozřejmě, že jsem byl na letišti příliš brzy. Když už jsem se po dvou hodinách čekání uvelebil v sedadle letadla vedle distingované starší Francouzky, zjistilo se, že máme problém. Letuška nedokázala zavřít vstupní dveře, ač se snažila, co jí síly stačily. Dát do pohybu těžké dveře s klikou jako od lednice v masokombinátu Studená není vůbec hračka. Letuška v červeném kostýmku se opravdu hodně snažila, než našla odvahu přizvat na pomoc kolegyni. Avšak ani dobře sladěná týmová práce nedokázala dostat dveře do správné polohy. Letušky zavolaly pilota. Pilot tlačil, tlačil, ale dveře zavřít nedokázal. Zavolali na pomoc mechanika. Pokusil se dvakrát o totéž, ale dveře nezavřel a kliku nezatáhl.
A tak jsme se stěhovali. Nejdřív z letadla zpátky do letištní haly, pak z letištní haly do autobusů. Ty nás odvezly až na samotný okraj rozlehlé letištní plochy k letadlu navlas podobnému. Tentokrát proběhl poslední závažný manévr před odletem bez problémů. Letuška zavřela dveře a zatáhla kliku do předepsané polohy hned napoprvé. Zpozdili jsme se o víc než dvě hodiny.

(Kohouti kokrhají všude stejně, Advent-Orion 2012)