Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Bůh přidělil mi zemi radostnou, těším se z toho... Jsem vděčný, že mně stále dobře radí, i ve spánku on nad mým dobrem bdí. Když probudím se, hned na něho myslím, vím, že jde se mnou, a tak nemám strach. (SNC)Bible - Žalm 16,6-8

Vděčnost proměňuje vzpomínku v tichou radost. Nikoli jako osten, ale jako cenný dar vnáší do srdce to, co bylo v naší minulosti krásné.Dietrich Bonhoeffer

Pátek 10 srpen 2018

Svátek: Vavřinec

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: VeVe

Zobrazit

Vděčnost

Myslíte si, že tohle je prostě jenom další den ve vašem životě?
Není to jen další den - je to den, který je vám dnes dán. Je to dar, jediný dar, který máte právě teď, a jediná odpovídající reakce na to je vděčnost!
Když byste nedělali nic jiného, než v sobě pěstovali tuto odpověď na ten velký dar, kterým je dnešní unikátní den, když se naučíte reagovat tak, jakoby to byl první a poslední den vašeho života, potom strávíte tento den velmi dobře.
Začněte otevřením očí a buďte ohromeni, že máte oči, které můžete otevřít. Ty úžasné paprsky barev, které jsou nám stále nabízeny pro naše potěšení!
Podívejte se na oblohu! Tak málo se na ni díváme. Můžete si všimnout, jak se mění z minuty na minutu s oblaky, které přicházejí a odcházejí.
Často myslíme pouze na počasí a ani nemyslíme na jemné rozdíly – jen jestli je venku hezky nebo ošklivě. Právě dnes je jedinečné počasí, které se už nikdy nebude takto opakovat. To, jak se zformovaly mraky na obloze, už nikdy nebude stejné jako právě teď. Otevřete oči a podívejte se na to!
Podívejte se na tváře lidí, které potkáváte. Každá z nich má za sebou neuvěřitelný příběh. Příběh, který nikdy nebudete schopni plně pochopit. Nejenom jejich příběh, ale také příběh jejich předků.
Život je tu již dlouho a v této chvíli, tento den všichni lidé, které potkáváte, všechen život těch generací na tolika různých místech naší planety se setkává a proplétá dohromady, právě teď… a jako život dávající voda – stačí otevřít srdce a pít.
Otevřete se všem těm neuvěřitelným darům, které nám dává civilizace – stisknete tlačítko a hned máte elektrické světlo. Otočíte kohoutkem a teče vám horká i studená voda… i pitná voda.
Je to dar, který miliony lidí na světě nikdy nezažijí. Toto je jenom pár příkladů z obrovského množství darů, kterými můžete otevřít vaše srdce. A tak vám přeji, abyste je otevřeli všem těmto požehnáním, abyste je nechali ve vás působit, aby každý, kdo vás dnes potká, v tento den, byl vámi požehnán. Třeba jenom vašima očima, vaším úsměvem, vaším dotekem nebo jenom vaší přítomností. Nechte vděčnost přetékat, až se stane požehnáním pro vaše okolí. Potom to bude opravdu dobrý den!

(Zdroj: internet, přeloženo z angl. originálu)