Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Neodpírej dobrodiní těm, kdo je potřebují, když je v tvé moci něco učinit. Neříkej bližnímu: „Přijď jindy,“ když právě teď mu můžeš pomoci. (B21) Bible - Přísloví 3,27-28

Pokud chceš žít pro sebe, musíš žít pro druhé. Seneca mladší

Pondělí 11 únor 2019

Svátek: Božena

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Zdeňka Miškejová

Zobrazit

Jak najít štěstí

Jeden velmi bohatý muž prožíval hlubokou depresi. Byl stále smutný a nespokojený. Nabídl obrovskou částku tomu, kdo ho udělá šťastným.
Netrvalo dlouho a navštívil ho filozof. Přinesl mu novou hru, kterou vymyslel. Zpočátku muže docela zaujala, ale po několika dnech jej přestalo bavit hrát pořád stejnou hru.
Zanedlouho se u něj zastavil další filozof. Ten si připravil docela jiný plán. Donesl mu dřevo, které měl rozřezat na malé kousky a z nich potom vyrábět různé zajímavé předměty.
Tato činnost na chvíli povznesla jeho ducha, protože práce zušlechťuje srdce. Ale po nějaké době nastal ten osudný den, kdy bohatý muž už nedokázal vymyslet nic, co by ještě mohl vyrobit. A tak se mu opět vrátily ty staré chmurné a depresivní myšlenky.
Nakonec ho navštívil třetí filozof a poradil mu, aby si začal všímat lidí kolem sebe, ptal se na jejich potřeby, zkusil jim pomáhat a vyrábět věci, kterými by je mohl obdarovat. Od té doby je tento bohatý muž šťastným člověkem.

(Cesta života / Cesta lásky, Advent-Orion 2011)