Dobré Jitro

dobrejitro.cz

A všichni máme veliký úkol: hledat Boha. A tu po pracném poznávání zjišťujeme, že je nám vlastně nablízku.Bible - Skutky 17,27

Jsou jen dvě skupiny lidí, které lze zvát rozumnými: jedni, kteří slouží Bohu z celého srdce, poněvadž jej znají, druzí, kteří jej z celého srdce hledají, poněvadž jej neznají.Pascal

úterý 17 srpen 2004

Svátek: Petra

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Všechno je možné

„Všechno je možné, všechno se prodá,“ děl mi zkušený majitel bazaru s fotoaparáty, kterému jsem nabízel k prodeji relikt po dědečkovi. O pár měsíců později se jeho slova potvrdila – na moji adresu přišly sjednané čtyři stovky.
„Neznáte někdo odpověď na mou otázku?“, ptají se často lidé na e-mailové konferenci týkající se problémů technického rázu, při kterých se často ježí hrůzou vlasy i těm největším znalcům a expertům. Nicméně nejpozději do dvou dnů se objeví mail od nějakého neznámého človíčka, který přesně popisuje příčiny počítačové vzpoury a nabízí vesměs správná řešení.
Vypadá to skoro, že každý problém má své řešení a že záleží jen na našich schopnostech. A kdyby se člověk nesetkal s pojmy jako Irák či rakovina, neviděl záběry z různých zemětřesení a hladomorů v Asii a Africe, byl by snad ochotný takovému nesmyslu i věřit.
I když vlastně, proč by nevěřil...
Jen s těmi schopnostmi to bude asi trošku jinak, protože není tak úplně jisté, že na tomto světě držíme vše v rukou právě my.

bjt