Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Hleďte, jak velikou lásku nám Otec daroval...Bible - První list Janův 3,1a

Náboženství je lidský pokus dopracovat se k Bohu pomocí dobrých skutků.
Křesťanství je založeno na tom, že Bůh přišel k nám prostřednictvím Ježíše Krista a chce s lidmi navázat vztah.J. McDowell

Pátek 23 prosinec 2005

Svátek: Vlasta

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Dárek

Vcházíme do metra. Hlasitý smích a hlučná debata skupiny zahraničních studentů co chvíli přehluší soukromé hovory cestujících.
„Mami, kdy už tam budeme?“ zeptá se najednou malá holčička. Mladá žena, obtěžkaná nákupy a „vánočními starostmi“, jen netrpělivě něco prohodí o určitém čase.
„I am sorry...“ osloví jedna z usměvavých studentek tuto paní a ukáže na holčičku. V ruce drží kytici fialovožlutých květů a vkládá je do rukou dítěte.
„Ale ne, to nemůžete... Nechejte si je,“ odmítá rázně maminka neobvyklý dárek a otráveně si představuje, jak v mrazivém předvánočním dnu vleče domů ještě další věc navíc.
Vlak zastavuje ve stanici. Dívka na nástupišti už jen ukazuje svým kamarádům prázdné ruce a naznačuje, jak malá byla holčička, kterou obdarovala. Radostně se objímají. Veselé barvy živých květů mezitím přenášejí úsměvy cizinky na cestující v rozjíždějící se vlakové soupravě. I dívenka je šťastná. Jen její maminka to vidí jinak, protože hora starostí brání radosti...

zmj