Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Doufej v Hospodina, konej dobro, v zemi přebývej a zachovávej věrnost. Odlož hněv a zanech rozhořčení, nevzrušuj se, ať se nedopustíš zlého.Bible - Žalm 37,3.8

Děti musí být k dospělým často velmi shovívavé.A. de Saint-Exupéry

úterý 17 leden 2006

Svátek: Drahoslav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Daniel Šála

Zobrazit

Co kdyby...?

Byt, ve kterém bydlí mladí manželé s dvouletou holčičkou, není moc velký. I když téměř všechny věci mají své místo, přece jen určitá část, ač nerada, sdílí prach na zemi s barevným kobercem. Proto se těší na umístění v nové skříni, která zatím v jednotlivých kusech čeká na složení opřena o stěnu ložnice.
Ve chvíli, kdy se mladý tatínek dává do práce přesně podle návodu, stane se jeho velkým nepřítelem čas. Ten den totiž odlétá na služební cestu, a tak s blížící se hodinou odjezdu roste i napětí v malém bytě. Montáž skříně se nedaří. Reakce tatínka a jeho slovní doprovod k práci je úplně jiný, než malá dívenka zná. I maminka je divná.
„Aničko,“ šeptá své všudypřítomné dcerce, „musíme jít stranou a být potichu, aby tatínek měl klid a dokončil, co je třeba.“
Aničce se ale nervózní tatínek vůbec nelíbí a situaci vyhodnotí naprosto jinak. Přece co nefunguje, jak by mělo, je polámané a musí se opravit! Co platí u hraček, platí i pro tatínka. Vběhne do ložnice a vykřikne:
„Tatínku, ty seš pokaženej!“
Co kdyby totiž tatínek o tom nevěděl, nechtěl se nechat opravit a zůstal tak napořád?

zmj