Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Neboj se, vždyť já jsem s tebou, nerozhlížej se úzkostlivě, já jsem tvůj Bůh. Dodám ti odvahu, pomocí ti budu, budu tě podpírat pravicí své spravedlnosti.
Bible - Izajáš 41,10

Nikoli proto, že je to těžké, se toho neodvažujeme, ale je to těžké, protože nemáme odvahu.L. A. Seneca

čtvrtek 15 listopad 2007

Svátek: Leopold

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Marie Hajná

Zobrazit

Lov vlků

Jistá horská organizace vypsala odměnu 100 tisíc korun za každého živého chyceného vlka. Dva lovci se tehdy rozhodli, že se o to pokusí. Den a noc prohledávali hory a lesy a slídili za drahou kořistí. Po třech dnech neúspěšného lovu vyčerpáním oba tvrdě usnuli.
V noci se jeden z nich probudil. Zjistil, že jsou právě obklíčeni smečkou vlků, a jejich počet odhadoval na pět silných jedinců. Jejich červené oči a bílé zuby svítily do tmy, vrčeli a chystali se vrhnout na lovce.
Honem strčil do svého kamaráda: „Hej, vstávej! Budeme bohatí!“

Když se nám někdy zdá, že máme mnoho problémů a těžkostí, ve skutečnosti to mohou být nové příležitosti. V čínštině má symbol pro výraz ‘krize’ v sobě ještě dvě slova – ‘nebezpečí’ a ‘příležitost’. Když se dostaneme do složité situace, musíme se rozhodnout – buď budeme vystrašení a zbabělí, nebo silní a odvážní. Všechno záleží na našem postoji a výhledu do budoucnosti.