Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Přišli až k úvalu Eškólu, kde uřízli ratolest s jedním vinným hroznem, dva ji museli nést na sochoru, a několik granátových jablek a fíků.
Bible - Numeri 13,23

Kdo jí ovoce, má při tom myslet na ty, kdo vypěstovali ovocné stromy; kdo pije vodu, má myslet na pramen. asijské přísloví

Středa 16 prosinec 2009

Svátek: Albína

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobrejitro

Zobrazit

Prolhaná hruška

Každý všední den ráno připravuji svačinku do školy pro naši nejstarší dceru. V některé dny připravuji svačinku i dvakrát – tu druhou do odpoledního kroužku. Baví mě (většinou :-)) vymýšlet jak svačinku nově zkombinovat, co nového namazat na rohlík, za jaké jiné pečivo každodenní rohlík zaměnit. Někdy přichystám svačinu sladkou – buď uvařím doma puding, nebo koupím jogurt či nějaký smetanový krém. Snažím se každý den měnit druhy ovoce či zeleniny, které do svačinky přibaluji. Dnes ráno jsem na svačinu z bedýnky hrušek pečlivě vybírala takovou, která by splňovala všechna moje kritéria. Nesměla být mrňavá, ale ani ne příliš velká – to aby po vykrojení jádřince ještě něco zbylo a zároveň aby ji Michalka zvládla sníst. Nesměla být ještě hodně tvrdá a nedozrálá, ale zároveň ne příliš měkká – to aby nebyla kyselá, ale aby se cestou do školy nerozpatlala po krabičce. Po chvilce hledání jsem ji našla... Krásná, ani velká, ani malá, mírně nažloutlá hruška věstila úspěšnou volbu.
(pokračování zítra)

(sborový časopis LAVINA, CKS Nymburk, Veronika Marková)