Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Bůh vás miluje a vybral si vás pro sebe. Dokazujte to soucitností, přívětivostí, skromností. Buďte pokorní, trpěliví a snášenliví. (SNC)Bible - Koloským 3,12

Vážná nemoc mě přesvědčila, že člověk si musí vážit každé hezky prožité chvíle. A pokud je to v jeho možnostech, připravovat takové okamžiky i ostatním.K. Fialová

Pondělí 9 červenec 2012

Svátek: Drahoslava

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobrejitro

Zobrazit

O toleranci

Nedostatky je třeba zkoumat nezaujatě, to znamená, nejdříve se musíte ujistit o své objektivitě. Zvažte možnost, že to, co vidíte jako nedostatky druhých, nemusí vůbec být nedostatky, ale pouze něčím, co díky působení vaší výchovy a prostředí nemáte rádi.
(Anthony de Mello)
Úmysl je to, co dobrým skutkům dává cenu. A tak si nás někdy víc zaváže ten, kdo dal málo, ale učinil to s ušlechtilostí, kdo nám poskytl něco nepatrného, ale učinil to rád.
(Seneca)
Pomyslete, kolik rozumu a energie se vynakládá na to, aby se lidem ukázalo, jaké mají chyby. A představte si, kdyby se všechna ta energie vydala na to, aby se lidem ukázalo, co je v nich dobrého.
(Maxim Gorkij)
Ze strachu nebo ze studu často říkáme nepravdu. Nebylo by lepší mlčet, nebo odhodit strach jeden z druhého a říci otevřeně, co si myslíme?

(Mahátma Gándhí)