Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Přišel jsi někdy ke skladům sněhu, spatřil jsi sklady krupobití...?
Bible - Jób 38,22

Ať už stopa v písku, stopa ve sněhu, v blátě či stopa v srdci, vždy to znamená to stejné, někdo zde byl a zanechal kousek sebe.autor neznámý

Pátek 16 červen 2017

Svátek: Vít

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobrejitro

Zobrazit

Ledovec

Viděl jsem mnoho ledovců, ale až po návštěvě Aljašky jsem si uvědomil, že se v nich skrývá neuvěřitelná energie. Letěli jsme z Denveru do Anchorage a já poslední dvě hodiny letu z výšky sledoval zasněžené vrcholky hor s obrovskými ledovci, které svou vahou vytvářejí hluboká údolí. Ten pohled mi svou nespoutaností bral dech.
O několik dní později jsme v malém člunu vyrazili k úžině Prince Williama. Viděli jsme ledovce, z nichž se oddělily ledovcové kry a zřítily se do moře.
Mnoho let se lidé domnívali, že na ledovci nemůže existovat život. To však není pravda. Mezi ledovými krystaly, kousek pod povrchem, žije malý červ, který je tenký jako nit. Když se na ledovec snese tma, vyleze na povrch, kde se živí pylem, který se na ledovci zachytil.
„Přišel jsi někdy ke skladům sněhu?“ zeptal se Hospodin Jóba, který o sněhu možná slyšel či jej i viděl, ale o obrovských ledovcích zjevně neměl ponětí.
My o nich sice představu máme, ale přesto o překrásném Božím stvoření a jeho milosti víme žalostně málo.

(Jak vzácná milost..., Advent-Orion 2011)